Platība. 916 445 km².
Galvaspilsēta. Karakasa.
Ģeogrāfija. Valsts atrodas Dienvidamerikas ziemeļu daļā, rietumos robežojas ar Kolumbiju, austrumos ar Gajānu, dienvidos ar Brazīliju. Valsts ziemeļu daļā krastus apskalo Karību jūra, ziemeļaustrumu – Atlantijas okeāns. Ziemeļu daļā Karību jūrā kā skaista pērļu virtene izvietojušās Mazās Antiļu salas, kas atrodas Venecuēlas pārvaldījumā.
Klimats. Venecuēla atrodas tropu joslā. Gada laikā temperatūra mainās minimāli, un pārsvarā visās valsts daļās vidējā temperatūra ir ap +25oC. Karakasā gada vidējā temperatūra ir ap +22oC un var atšķirties par aptuveni +/- 4oC grādiem. Temperatūra mainās atkarībā no augstuma. Kalnainā apvidū var būt auksti, īpaši naktīs. Venecuēlā ir divas sezonas – sausā un lietus sezona. Sausā ir no decembra līdz aprīlim/maijam, un lietus ir visu pārējo laiku.
Iedzīvotāji. 28 199 822.
Valoda. Spāņu valoda, taču tā nedaudz atšķiras no spāņu valodas, ko runā Spānijā. Venecuēlieši sauc savu valodu par „castellano”.
Reliģija. Katoļi 96%, protestanti 2%, citi 2%.
Nacionālie ēdieni. Cepta kukurūza, maize un pankūkas, ceptas no kviešu miltiem. Visiecienītākie gaļas ēdieni ir cepta vai grillēta zivs un gaļa, pasniegta ar rīsiem. Cachito – karsta smalkmaizīte pildīta ar kapātu šķiņķi vai sarīvētu sieru; cachapa – bieza, nedaudz salda pankūka, pasniegta kopā ar mozarellas tipa sieru, hallaca – tradicionāls Ziemassvētku ēdiens no sakapātas šķiņķa gaļas, cūkgaļas un vistas gaļas ar zaļajiem pipariem, sīpolu, tomātiem, ķiploku, rozīnēm un olīvām. Mango, ananāsi, papaija, banāni, avokado, apelsīni, kokosrieksti, melones, guava – daži no augļu veidiem.
Alkoholiskie dzērieni. Populāri dzērieni ir alus un rums, kas ir arī lēti.
Karakasa
Ar vairāk kā 4 miljoniem iedzīvotāju Karakasa ir Venecuēlas galvaspilsēta un arīdzan apdzīvotākā pilsēta valstī. Karakasa atrodas 2600m augstā Avila kalna pakājē. Kalnā atrodas viesnīca Humboldt, kas ir bagāta ar to vien, ka atrodas tik fantastiskā skatu punktā, kur var uzbraukt augšā ar vagoniņu. Karakasa ir bagāta ar savu dabas krāšņumu, atrašanās vietu, mākslu, kultūru, augstas kvalitātes restorāniem un luksusa iepirkšanās centriem. Viennozīmīgi viena no metropolītiskākajām un modernākajām pilsētām kontinentā. Pilsēta tik dažāda, cik dažādi ir tās viesi un iedzīvotāji.
Margaritas sala
Mazo Antiļu salu grupā atrodas maza, burvīga, pasakaini skaista sala – Margaritas sala, valsts svarīgākais kūrorts un saules cienītāju iemīļota atpūtas vieta. Šeit Tevi gaida palmu ieskautas pludmales, dzidra jūra, bagātīga ūdenssporta izvēle: niršana, vindsērfings, snorkelēšana un citi atpūtas veidi. Liela salas daļa atvēlēta nacionālo parku teritorijām, kas ir fantastiska vieta dabas cienītājiem. Salas ziemeļu un rietumu daļa pārsvarā ir purvaina vai smilšu kāpām klāta, un tur var ceļot tikai ar kvadracikliem. Austrumos un dienvidaustrumos koloniālā stila ciematos dzīvo vairums vietējo iedzīvotāju, šeit aplūkojami seni forti, kā arī netrūkst restorānu un klubu. Tūristiem tiek piedāvātas gan elegantas pieczvaigžņu viesnīcas, gan mazas, mājīgas pansijas, un vietējie iedzīvotāji gatavi darīt laimīgus pat visprasīgākos tūristus.
Canaima
Viena no skaistākajām un burvīgākajām vietām Venecuēlā ir tieši Canaima lagūna un tās apkārtne. Lagūnā ir vairāki mazi ūdenskritumi – Hacha, Wadaima, Golondrina un Ucaima. Tā ir vieta, kur ceļot laikā un telpā, aizmirstot par ikdienas dzīvi lielpilsētā, auto trokšņiem un dūmiem, vienkārši baudot dabas krāšņumu. Braucot ar „Curiana” (lielām kanoe laiviņām, kuras izmantojuši indiāņi), iespējams vērot ūdenskritumus no īpaši tuva attāluma. Smiltis šajā pludmalē ir maigi rozā un ūdens iekrāsojies sārts. Sajūtas kā ar rozā brillēm staigājot! Tas nudien ir kaut kas, ko atcerēties mūžam un nepiedzīvot nekur citur.