Platība. 330 tūkst.km2
Iedzīvotāji. 23 milj.
Valsts iekārta: Konstitucionāla monarhija.
Oficiālā valoda: malajiešu. Lieto arī ķīniešu, tamilu, angļu.
Reliģija: islāms (52%), budisms (17%), hinduisms (8%).
Galvaspilsēta. Kuala Lumpura (3.7 milj – kopā ar piepilsētām).
Ģeogrāfija. Valsts atrodas Āzijas dienvidaustrumos uz Malajas pussalas un Borneo (Kalimantānas) salas ziemeļos. Malaizijas sauszemes daļu (Malaizijas ziemeļi) un austrumu daļu (Borneo) atdala 600km plata Dienvidķīnas jūra. Malaizijas ziemeļu kaimiņvalsts ir Taizeme, dienvidos – Singapūra, Borneo salas kaimiņi ir Indonēzija un Bruneja. Malaizijas lielākās salas ir Langkavi, Penang, Tiomina.
Klimats. Silts un mitrs tropu klimats visu gadu. No novembra līdz janvārim ir musonu lietus sezona, kad ceļošana ir apgrūtināta. Gada vidējā temperatūra 26oC, kas tāda saglabājas arī visu gadu. Gaisa mitrums praktiski visu laiku turas starp 90-100%. Valdošie vēji ir musoni, kas sev līdzi nes lietusgāzes. Galvenās dabas katastrofas ir plūdi, zemes nogruvumi, mežu ugunsgrēki.
Nacionālie ēdieni. Līdzīgi kā pati sabiedrība arī nacionālie ēdieni ir ļoti daudzpusīgi – ir gan malajiešu un indiešu, gan ķīniešu ēdieni. Vēsturiskās ietekmes dēļ ēdienos jūtams arī portugāļu un holandiešu akcents. Kā pamatēdiens Malaizijā ir rīsi, bet kā populārākos ēdienus var minēt satay – vietējā gaumē cepta gaļa (liellopa, cūkas, vistas, garneles), rendang – liellopa gaļas ēdiens, murtabak – ar garšvielām pildīta cepta maize, laksa – nūdeļu zupa.
Kuala Lumpura
Malaizijas lielākā un galvenā pilsēta, kas atrodas divu upju – Klangas un Gombakas sateces vietā. Tā ir mūsdienīga metropole ar debesskrāpjiem, tai skaitā ar slavenajiem Petronas dvīņu torņiem. Interesantākās vietas ir Dataran-Merdeka – vēsturiska vieta, kur 1957. gadā tika parakstīts neatkarības akts. Tajā vietā tagad ir 100 metrus augsts karoga masts, kas ir viens no garākajiem pasaulē. Tā ir gotiska stila celtne, kas radīta 1910. gadā.
Vēl pilsētā ir nacionālais vēstures muzejs, kurā interesantākie eksponāti ir 520 miljonu gadu vecs smilšakmens gabals, 40’000 gadus vecs homo sapiens galvaskauss. No arhitektoniskā viedokļa interesantas ir Bangunan Sultan Abdul Samad ēka, kas britu impērijas laikā bija pārvaldes administratīvā ēka, mauru stilā celtā dzelzceļa stacijas ēka. Vēl ir Nacionālais muzejs, Nacionālā mošeja, Petronas dvīņu torņi, pilsētas parki, tirgus placis. Īpašu uzmanību piesaista Petalinga iela ar saviem veikaliem un aktīvo naktsdzīvi.
Džordžtauna
Penangas salas galvaspilsēta, viena no dzīvošanai pievilcīgākajām, aktīvākajām un krāsainākajām Malaizijas pilsētām. Tā ir zināma ne tikai ar savu vēsturisko mantojumu, bet arī ar populārajiem kūrortiem – Batu Ferringhi un Teluk Bahang.
Penanga
Senākā britu apmetnes vieta Malaizijā, kas dēvēta arī par “Austrumu pērli”. Ikvienam Penangas viesim ir jāapmeklē slavenais Čūskas templis. Citas atrakcijas ietver Khoo Kongsi dinastijas pili ar tās seno arhitektūru, kas pauž impērijas varenību. Vēl šeit atrodams vēsturiskais forts un Wat Chayamangkalaram templis ar 32 metrus augsto Budas statuju.
Langkawi
Langkawi arhipelāgu veido 99 salas, kas atrodas Malaizijas pussalas Ziemeļu Kedaha štata piekrastes rajonā. Bēguma laikā salu skaits var palielināties līdz 104. Vairums salu nav nekas vairāk kā klinšaini atsegumi, ko atdala tik šauri kanāli, ka tiem cauri var izbraukt tikai nelielas laivas, tāpēc nav brīnums, ka tikai dažas salas šajā arhipelāgā ir apdzīvotas. Lielākā no visām šeit ir Langkawi sala (478 km2), kas teritorijas ziņā nav daudz mazāka par visu Singapūru, tomēr tajā mājo tikai 62 000 iedzīvotāju. Galvenā Langkawi salas pievilcība ir garās balto smilšu pludmales. Vislabākās no tām atrodas salas dienvidrietumu daļā. No pludmalēm visaktīvākā ir Pantai Cenang, kas atrodas 18 kilometrus no Kuahas pilsētas. Šajā pludmalē ir daudz apmešanās iespēju, sākot no pludmales būdām, beidzot ar starptautiskiem kūrortiem, piemēram, Pelangi, kas ir ļoti iecienīts un arī labi attīstīts. Langkawi salā atrodas arī iespaidīgais Telaga Tujuh ūdenskritums, bez kura apmeklējuma atrašanās uz salas nebūtu pilnvērtīga.
Čeratingas sala
Sērfotāju paradīze. Ideālais laiks no decembra līdz janvārim, kad viļņi ir visaugstākie.
Pangkoras sala
Neliela sala ar jaukiem līcīšiem. Salas rietumu daļā ar valdības ziņu tiek attīstīta tūrisma infrastruktūra, kamēr salas austrumos iespējams iegādāties vietējo zvejnieku produkciju. Nedēļas nogalēs pludmales populāras vietējo vidū, bet nedēļas vidū tās var būt tukšas.
Redangas sala
Deviņu nelielu salu arhipelāgs ar baltām smilšu pludmalēm. Slavens ar kristāldzidro ūdeni un bagātīgu zemūdens pasauli. Ideāla vieta snorkelēšanai un niršanai. Dabas skaistumu papildina luksusa klases viesnīcas.
Sipadanas sala
Viena no izcilākajām niršanas vietām pasaulē. Dienas laikā salu drīkst apmeklēt ne vairāk kā 140 cilvēku.
Kamerona augstiene
Bez vēsā kalnu gaisa, svaigajiem dārzeņiem un zemenēm, Kamerona augstiene (1300m-1829m) zināma arī pēc tās augšup vedošajiem līkloču ceļiem. Augstiene ir slavena ar tējas plantācijām, dārzeņiem, puķēm, golfa laukumiem, ūdenskritumiem un krāsainiem tempļiem. No piedāvātajām izklaidēm var izvēlēties džungļu pārgājienus, tējas plantāciju apmeklējumus, kā arī pastaigas pa skaistajiem rožu dārziem.